FAQS

Jakieś pytania lub wątpliwości? Znajdź niektóre z odpowiedzi tutaj.

Najczęściej zadawane pytania

Jedną z wielu zalet stosowania płytek R-Tile jest to, że nie są wymagane żadne specjalistyczne narzędzia poza: a. młotek gumowy do łączenia złączek blokujących b. Nóż Stanley z ostrzem wklęsłym c. w przypadku cięcia płytek przemysłowych R-Tile alternatywą dla noża Stanley jest elektryczna wyrzynarka lub piła stołowa. Najlepsze jest ostrze odpowiednie do cięcia drewna. d. prosta krawędź e. deska do krojenia i taśma miernicza f. ołówek lub marker kredowy

R-Tek jest wiodącym światowym producentem płytek interlockingowych, stąd jesteśmy w stanie zakupić najlepsze surowce w najbardziej konkurencyjnych cenach. Nasza fabryka jest najnowocześniejsza, a każda wyprodukowana dachówka jest najwyższej jakości. R-Tek działa zgodnie z normami jakości 9001, a wszystkie odrzucone płytki są poddawane recyklingowi i wykorzystywane do produkcji czarnych płytek.

Możesz używać swojej podłogi R-Tile natychmiast po jej zainstalowaniu. Jest to jedna z wielu zalet systemu podłogowego R-Tile.

Zalecamy, aby płytki można było montować na podłogach winylowych i malowanych, jednak w przypadku, gdy płytki mają być zamontowane w miejscu, gdzie znajduje się dywan lub płytki dywanowe, zaleca się ich usunięcie przed montażem.

Tak - R-Tek specjalizuje się w projektowaniu i produkcji systemów podłóg blokowanych. Jesteśmy wiodącym producentem na świecie i sprzedajemy nasz asortyment na całym świecie. Nasza najnowocześniejsza fabryka znajduje się w Wielkiej Brytanii. Posiadamy duży wybór wzorów i stale wprowadzamy na rynek nowe, innowacyjne produkty. Bycie producentem umożliwia firmie R-Tek oferowanie najbardziej konkurencyjnych cen i produktów o najwyższym standardzie.

W zdecydowanej większości zastosowań płytki mogą być układane luźno i nie jest wymagany klej. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy płytki mają być montowane w miejscu, gdzie pracuje wózek widłowy o bardzo dużym obciążeniu punktowym. Przykłady z tego obszaru:

a. Wózek wysokiego składowania lub 3-kołowy wózek widłowy, który pracuje w ograniczonej przestrzeni z bardzo ciasnymi promieniami skrętu.

b. Zalecamy również stosowanie kleju w instalacjach o ekstremalnych wahaniach temperatur.

c. Obszar z południową stroną drzwi załadunkowych, który jest narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Klej, który byśmy polecili to FBall 81.

Jeśli potrzebujesz dalszej porady, prosimy o kontakt z naszym działem technicznym.

Prosimy o zapoznanie się z naszą instrukcją instalacji i konserwacji, aby uzyskać bardziej szczegółowy przewodnik po czyszczeniu, ale ogólnie zalecamy, aby najpierw zamieść lub odkurzyć kurz, a następnie zwilżyć [not wet] mopem płytki. Wystarczy sama woda lub z niewielką ilością detergentu przy użyciu mopa lub suszarki obrotowej, jeśli jest dostępna. Możesz użyć bufora z padem z wełny jagnięcej, aby wypolerować czystą, suchą podłogę do niesamowitego połysku. W razie potrzeby można zmyć podłogę wężem ogrodowym lub myjką elektryczną [under 1300 psi].

Płytki wykonane są w 100% z mieszanki PCV, oferujemy również gamę płytek z recyklingu w kolorze czarnym i szarym.

Nie - z wyjątkiem obszarów, które mają pęknięcia lub brakujące kawałki cementu. W takim przypadku miejsca te należy wypełnić masą samopoziomującą przed ułożeniem płytek R-Tile. Następnie wystarczy zamieść lub odkurzyć podłogę przed rozpoczęciem montażu. Podczas luźnego układania płytek nie jest konieczne piaskowanie ani mycie podłogi detergentami.

Nie zalecamy stosowania dachówki R-Tile na zewnątrz.

Zalecamy, aby nasza przemysłowa dachówka o jaskółczym ogonie 7 mm była stosowana w środowiskach, w których występują wózki widłowe lub bardzo duży ruch. Dla wszystkich innych obszarów grubość i wygląd powierzchni jest kwestią wyboru klienta.

R-Tile został z powodzeniem zainstalowany na całym świecie w garażach domowych i komercyjnych, tworząc czyste i inteligentne, bezpyłowe środowisko, które jest estetyczne. Istnieje jednak kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę. Plamy z opon samochodowych gumowe opony będą plamić prawie każdy rodzaj podłogi, w tym goły beton, malowane i winylowe podłogi. Plama jest reakcją chemiczną i nie uszkodzi płytek ani nie będzie miała wpływu na ich trwałość.

Co powoduje przebarwienia? przebarwienia są spowodowane składnikiem stosowanym w produkcji opon samochodowych zwanym "6PPD" [phenaline diamine]. 6PPD jest antyoksydantem i jest dodawany do produktów gumowych, aby uodpornić je na atak środowiska przez ozon i światło ultrafioletowe. Ma też inne korzystne działanie w samym formowaniu gumy. Ponieważ zwiększa ona koszty produkcji opon, producenci dodają ją zazwyczaj tylko do bardziej miękkich opon o wysokich osiągach. Plamy mają ciemnoszary/zielony kolor i pojawiają się w ciągu 4-5 godzin od położenia opony na płytce. Plamy nie da się usunąć, ponieważ jest to reakcja chemiczna pomiędzy 6PPD a powierzchnią, z którą ma kontakt.

Jak uniknąć problemu z plamami, ponieważ plama jest ciemnoszara/zielona jest znacznie mniej oczywista w ciemniejszych kolorach i jest prawie nie do odróżnienia od koloru naszej płytki Dark Grey/Anthracite [which also happens to be one of the smartest and most popular colours]. Mniej rzuca się też w oczy w kolorach czarnym i zielonym. Należy unikać jasnoszarego, żółtego, białego i czerwonego. Jeśli chcesz użyć jaśniejszych kolorowych płytek, aby rozjaśnić garaż lub warsztat, zaprojektuj podłogę w układzie, który zawiera różne kolory, używając ciemniejszych kolorowych płytek, gdzie samochód będzie zaparkowany. Pomocne mogą być następujące przykłady:

a. w miejscach, w których będą siedziały opony, zastosować czarne lub antracytowe płytki

b. w miejscu, gdzie spoczywają opony, umieścić paski czarnych/antracytowych płytek

c. dodać czarne/antracytowe płytki pod silnikiem, gdzie może kapać olej

Katalizatory kiedy samochód jest uruchomiony katalizator dostaje bardzo gorące i jeśli samochód jest pozostawiony uruchomiony podczas siedzenia na płytki może spowodować płytki bezpośrednio pod konwerterem do rozszerzenia przez ciepło. Jest to tylko tymczasowy problem i po usunięciu źródła ciepła płytki skurczą się z powrotem do pierwotnego rozmiaru. W ruchliwym garażu komercyjnym warto rozważyć przyklejenie płytek pomiędzy podnośnikami lub rampami, gdzie mogą być pozostawione pojazdy z włączonym silnikiem.

Tak. Przy montażu R-Tile w środowiskach, w których używane są ciężkie maszyny, takie jak wózki widłowe, zalecamy stosowanie naszego przemysłowego złącza na jaskółczy ogon o grubości 7 mm. Unikalność tego połączenia zapewnia system zazębiania, który jest lepszy niż u naszych konkurentów. W niektórych przypadkach może być konieczne przyklejenie płytek. W celu uzyskania porady w tym zakresie prosimy o kontakt z naszym zespołem handlowym.

Tak - ponieważ R-Tile jest systemem luźno układanym, może być instalowany na zanieczyszczonych podłożach, a także może być stosowany w środowiskach, gdzie podłoże jest wilgotne, ponieważ spoiny pozwalają na odparowanie.

Wszechstronność gamy R-Tile sprawia, że jest to idealny produkt do instalacji w wielu różnych środowiskach, od przemysłowych i komercyjnych po zastosowania domowe.

Na pierwszy rzut oka, porównując cenę R-Tile do innych systemów podłogowych, takich jak winyl, farba czy żywice, może się wydawać, że systemy blokowe R-Tek są droższe. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę poniższe punkty, dachówki R-Tek są bardziej odpornym produktem, który w rzeczywistości kosztuje mniej.

-Gama R-Tile różni się grubością od 7mm do 4mm w porównaniu z winylem, farbami i żywicą, które zazwyczaj nie mają więcej niż 1,5mm grubości. Dzięki temu gama R-Tek ma tę przewagę, że jest bardziej odpornym i trwałym systemem podłogowym za Twoje pieniądze.

-R-Tiles mogą być układane na zniszczonych, wilgotnych lub nierównych powierzchniach i w przeciwieństwie do innych produktów podłogowych nie wymagają specjalnych umiejętności do montażu. W większości przypadków nie jest konieczne klejenie płytek R-Tile, co pozwala zaoszczędzić na specjalistycznych wykonawcach, wylewkach i klejach.

-Płytki R-Tile, po zainstalowaniu, mogą być używane natychmiast, co powoduje bardzo małe zakłócenia w środowisku, w którym są instalowane, w przeciwieństwie do produktów konkurencji, które często wymagają okresu 24 - 48 godzin, zanim podłoga może być używana, co pozwala zaoszczędzić pieniądze na przestojach. Jest to niezwykle istotne w przypadku montażu płytek w środowisku fabrycznym lub montażowym.

-Firmy finansowe często są skłonne sfinansować koszt podłogi R-Tile, ponieważ nie jest ona postrzegana jako środek trwały i może być usunięta i ponownie sprzedana. Jako luźny system warstwowy może być również traktowany w księgowości przedsiębiorstwa jako składnik majątku i odpowiednio spisywany co roku. Takie działanie przynosi firmom korzyści podatkowe.

-W przypadku przeprowadzki do nowego lokalu płytki R-Tile można zdemontować i łatwo zamontować ponownie.

-R-Tile w 100% nadaje się do recyklingu.